Diş Ağrısı İçin İlaç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Diş Ağrısı İçin İlaç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Diş ağrısı için ilaç, dişlerde çürüme ve iltihap nedenleri ile oluşan ağrılardır. Diş ağrısı ani olarak başlar. Genellikle akşam diş ağrısı şiddeti artar ve şiddetlenir. Dişte olan dolgu düşmüşse diş hava alır ve dişte soğuk bir ağrı olur. Ağrı şiddetine göre diş kanar ve şişer. Diş çürükleri ve diş apseleri diş ağrısı oluşmasının nedenidir. Ayrıca, diş minesinde aşınma, diş eti hastalıkları, gömülü dişler diş ağrıları arasında görülen en sık nedenlerdir. Diş ağrısı mutlaka her insanın başına gelmiştir. Kolay bir ağrı gibi düşünülse de çok zor bir ağrıdır, dayanılması güçtür. Diş ağrılarına maruz kalmamak için mutlaka ağız ve diş bakımını düzenli olarak yapılması gerekir. Dişler günde 2 defa sabah ve akşam fırçalanmalıdır. Diş ağrılarının geçmesi için bitkisel çözümler bir yana mutlaka ilaç tedavisi uygulanmalıdır. Uygulanan ilaç tedavisi 3 günde ekişini göstererek 1 haftada dişi toparlamaya çalışır. Diş ağrısında mutlaka bir diş hekimi ile görüşülmelidir.

Diş ağrısı için ilaç; diş ağrılarından kurtulabilmek için ağrı kesici ve antibiyotik kullanılması gerekir. Kullanılan ağrı kesiciler reçete veya reçetesiz eczanelerden alınıp kullanılabilir. Kullanılan ilaçlar dişte oluşan iltihabı kurutup ağrıyı durduracaktır. Antibiyotik ve ağrı kesici aynı anda kullanılmalıdır.

Diş ağrısı için Apranaxs; diş ağrısında çok fazla tercih edilen, ağrı kesici özelliğine sahip olan bir tablettir. Diş ağrılarının geçici süreliğine ağrısını dindirir. Diş çektirdikten sonra genellikle kullanılır. Çok fazla kullanılmaması gereken bir ilaçtır, sindirim sistemi problemleri ortaya çıkartabilir. Alerjik rahatsızlığı olanlar bu ilacı kullanmamalıdır. Apranaxs tableti bolsu ile içilmelidir.

Diş ağrısı için Amoklavin Antibiyotik; diş ağrısı çekenlerin çok fazla kullandığı antibiyotik grubu ilaçlarındandır. Amoklavin diş ağrısı için 6-8 saat ara bir sakinleştirici ilaç etkisini gösterir. Genellikle 20'lik diş ameliyatlarından sonra kullanılan çok güçlü bir antibiyotik ilaçtır.

Diş ağrısı için Augmentin; diş apsesine bağlı olarak ortaya çıkan diş ağrıları için güçlü bir ağrı kesici antibiyotiktir. Dişte apseye bağlı olan şişmeleri 5 günde giderir. Dişte apse geçtikten sonra diş tedavisi başlar, augmentin diş tedavisine başlama görevinde ilk sırada kullanılır.

Diş ağrısı için Majezik; diş ağrılarının geçmesinde kullanılan ilaçtır. Çok etkili bir ağrı kesicidir.

Diş ağrısı için ilaç Arveles; diş ağrılarının kesilmesi için tercih edilen güçlü ilaçlardan biridir.

Diş ağrılarında Vermidon; diş ağrılarında hap yerine kullanılan şurup formunda ilaçtır.

Diş ağrısı için Klamoks; diş ağısında kullanılan antibiyotik grubu ağrı kesici ilaçtır.

Diş ağrısı için Minoset Plus; diş ağrılarında etkili bir ağrı kesicidir.

Diş Ağrısı İçin İlaç Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Baldır Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Baldır Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Şiddetli Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Şiddetli Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Gebelikte Sağ Kasık Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Gebelikte Sağ Kasık Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Bel Fıtığı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bel Fıtığı Ağrısına Ne İyi Gelir?

Güncel

Kuyruk Sokumu Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Kuyruk Sokumu Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi