Ağrı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Ağrı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ağrı Kremi, Ağrı kremleri artık günümüzde son zamanlarda ağrı kesici hapların insan vücudunda meydana getirdiği yan etkilerde düşünüldüğü zaman insanların ağrı kesici haplar yerine ağrı kremlerini daha çok tercih ettikleri bilinen bir gerçek olarak kabul edilmektedir. Ağrı kesici haplar sebebi ile oluşan tahribatlara karşı ağrı kremleri aynı etkiyi vermekte ayrıca göstermiş olduğu etki hapların gösterdiği etkilerden çok daha kısa sürede gösterdiği de bilinmektedir. Dalında Uzman olan doktorların son zamanlarda yaptıkları araştırmalar sonucunda çeşitli hastalıklar sebebi ile kullanılan ağrı kesici hapların insan vücuduna ve organlarına mesela böbrek, karaciğer ve kalp gibi hayati önemi olan bu organlara verdikleri zararların en aza indirilmesi için ağrı kremleri geliştirdikleri ve bu kremlerin genellikle jel olarak uygulanması sonucunda olası yan etkiler ve oluşan risklerin çoğu ortadan ağrı kremleri sayesinde olmaktadır. Ağrı kremi gelişi güzel yani eczaneler dışında birçok yerde satılmakta olduğu bilinirken mutlaka ağrı kremi kullanmak isteyen hastaların doktor denetim ve kontrolünde uygulanan tanı sonucunda kullanılması çok önemlidir.

Ağrı Kremi Olarak En Yaygın Kullanılan Krem ve Yan Etkileri Nelerdir?

Evet halk arasında doktorlarında ağrı kesici krem olarak en yaygın kullanılanı şüphesiz ULTRAPROCK POMATdır. Ultraprock pomat kullanımı ise özellikle basur ağrılarında ve rektumun iltihaplanması gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Bu ağrı kreminin kullanımı sırasında mutlaka Uzman bir hekim tarafından kontrol altında kullanılması da çok önemlidir. Bu ağrı kreminin yan etkileri arasında alerji oluşması, kurdeşen, vücudun bazı bölgelerinde şişlikler oluşması özellikle (Çene, kulak, dudak ve dil) gibi bölgelerde, kullanan kişinin nefes almasında güçlük gibi yan etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

Kas Ağrılarına Ağrı Kremi Kullanımı

İnsanlarda çeşitli sebeplerden dolayı oluşan adale ve kas ağrılarında ağrı kremleri çok etkili olmaktadır. Bu gibi ağrı kremi kullanılacak rahatsızlıklarda ise ağrı kremlerinin kullanımı genellikle orta yaş grubu her iki cins hatalarda kas ve adale ağrılarında jel olarak kullanılan ağrı kremleri çok etkili olduğu ve her zaman iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Oluşan çok yoğun kas ağrılarında ağrı kremleri ağrının yok edilmesinde çok etkilidir. Ancak ağrı kremi ve jeller kesinlikle 14 yaş altı çocuk gruplarında kullanılmaması önem arz etmektedir çünkü bu tür ağrı kremlerinin içeriğinde bulunan sert kimyasallar çok şiddetli ağrı yaptığı bilinen bilgiler arasındadır. Hatta birçok tanınmış ilaç markaları bile bu tür ağrı kremleri hakkında çocukların kullanmaması için uyarılarda bulunduğu da bilinenler arasındadır.

Ağrı Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Testis Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Testis Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Dirsek Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Dirsek Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Kulak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Kulak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Gerilim Tipi Baş Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Çene Altı Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Çene Altı Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi