Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir, genellikle karın bölgesinde meydana gelen ağrılar, kramplar ve hissedilen huzursuzluk hissi her yaştan bireyin sık olarak başına gelen rahatsızlıklardan sadece birisidir. Karın ağrısı yalnızca tek başına ortaya çıkan bir rahatsızlık değildir, çoğunlukla iç organlarda yaşanan sorun herhangi bir hastalığın belirtisi olabilmektedir. Çünkü hiç kimsenin karnı nedensiz bir yere ağrımaz. Eğer kişide meydana gelen karın ağrısı gaz, üşütme, hazımsızlık ve adet gibi nedenlere bağlı olmasının dışında uzun süreli kronik bir şekilde karın ağrısı devam ediyor ise mutlaka bir dahiliye uzmanına başvurularak gerekli görülen tahlil ile tetkiklerin yapılması gerekmektedir.

Karın Ağrısını Geçirmek İçin Uygulanabilecek Bitkisel Çözümler Nelerdir?
 • 100 gram kadar çörek otunu 1 kilogram balın içerisine karıştırın ve sabahları aç karnına kahvaltı yamadan önce 1 yemek kaşığı yiyin. Ancak bu karışımı karın ağrınız olduğu zaman yemeye özen gösterin.
 • Kekik yağı ile biberiye yağını karın ağrınız olduğu zaman 1 fincan suyun içerisine 10 damla damlatarak içebilirsiniz. Ayrıca küçük çocuklarda karın ağrısı olduğunda bu iki yağı küçük çocukların hem göbeğine hem de ayak altlarına sürebilirsiniz.
 • Karın ağrısı için ütü iyice ısıtılır ve ardından karın bölgesinin üzerine 2 kat havlu konduktan sonra dikkatli bir şekilde gezdirilir.
 • Çörek otunu havanın içerisinde dövün ve 1 çay kaşığı küçük kâsenin içerisine alın. Ardından 1 tatlı kaşığı kadar bal ekleyin ve macun kıvamında hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz bu macunu tüketin, mutlaka her kullanımda taze olarak hazırlanmalıdır.
Karın Ağrısını Geçirmek İçin Bitkisel Çaylar Hangileridir?
 • Biberiye, fesleğen, papatya, lavanta, mürver çiçeği, mentollü nane ve yarpuz çiçeğini isterseniz ayrı olarak isterseniz iki bitkiyi karıştırarak çay şeklinde hazırlayıp tüketebilirsiniz.
 • Bir tutam kadar yaş ya da kuru nanenin içerisine bir tane büyük limon parçalanır ve su eklenerek kaynatılır ve daha sonra suyunu içebilirsiniz.
 • Yeterli miktarda tatlı badem içini öncelikle bir havanın içerisinde döverek ezin ve ardından içine yeterli oranda süt ilave edilerek içilir. Bu karışım özellikle çocukların karın ağrısında etkili olarak fayda sağlamaktadır.
 • 1 çay fincanı kaynamış suya ince bir şekilde kıyılmış olan acı pelin ekleyin soğuduktan sonra karın ağrısı şikâyeti fazla olduğu zamanlarda yudumlayarak için.
 • 1 çay kaşığı nane ve küçük limonun kabuğunu soyarak içine ekleyin, kısa bir süre demlendikten sonra günde 3 öğün olmak üzere tüketin.
 • İnce ince kıyılmış olan anasonu kaynamış suya ilave edin ve demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra birer fincan olmak üzere günde 3 defa içebilirsiniz.
 • Bir çay kaşığı ince şekilde kıyılmış olan şebboy bitkisini 1 su bardağı kaynamış suya ekledikten sonra soğuması için kenara kaldırın. Çok aşırı karın ağrısı durumlarında gün içinde sadece 3 çay kaşığı belli aralıklar ile için. Eğer fazla içilir ise bitkinin zehirli olmasından dolayı kötü sonuçlara neden olabilmektedir.
 • 1 litre suyun içine orta büyüklükte olan çam kozalağını ilave ederek kaynatın. Kaynadıktan sonra suyu süzün ve birer fincan günde sabah, öğle, akşam olmak üzere için.
 • Havanda dövülerek toz haline getirilerek hazırlanmış olan tarhun tohumunda 1 çay kaşığı alınır ve 1 tatlı kaşığı saf süzme bala karıştırılır, macun kıvamında hazırlanır. Ardından bu macunu yiyebilirsiniz.
 • Büyük boy kuru soğan mikserde iyice püre oluncaya kadar ezilir, ardından suyu alınır. 1 kahve fincanı suyun içerisine 1 çay kaşığı kuru soğanın suyundan eklenir ve içilir.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Açken Mide Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Açken Mide Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Adet Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Adet Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ense Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Ense Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Göğüs Kafesi Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Göğüs Kafesi Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde Karın Ağrısı

Erkeklerde Karın Ağrısı

Güncel

Şiddetli Omuz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Şiddetli Omuz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Diş Eti Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Diş Eti Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi