İltihaplı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024

İltihaplı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

İltihaplı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, iltihaplı diş ağrısını geçirmek için evde birkaç yöntem uygulayarak hem şişliği hem de iltihaplanma durumunu en aza indirerek hafifletebilirsiniz.

İltihaplı Diş Ağrısını Geçirmek İçin Poşet Çay

Evinizde bulunan kuru poşet çayı iltihaplanmış olan dişinizin yakın bir bölgesine koyabilirsiniz. Eğer çay poşetini kullandıysanız soğuduktan sonra iltihaplı olan bölgeye yerleştirebilirsiniz. Çay poşetini kullanmadan önce soğuması için bardağın içerisinden alın ve 5 ile 10 dakika arasında buzlukta bekletin. İltihaplı bölgeye koyduğunuz çay poşeti yaklaşık olarak 30 ile 40 dakika sonra etkisini gösterecektir.

İltihaplı Diş Ağrısına Gargara

Özellikle hidrojen peroksit içerikli olan ağız gargaraları iltihaplı olan bölgenin kolaylıkla dezenfekte edilmesine ve diş ağrısının azalmasında çok faydalı olmaktadır.

İltihaplı Diş Ağrısına Tuzlu Gargara

Bir büyük su bardağı ılık suyun içerisine (Su oda sıcaklığında olmalıdır), 2 çay kaşığı kadar tuz ekledikten sonra karıştırın. İltihaplı diş ağrı yaptıkça hazırladığınız tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz. Gün içerisinde birden fazla gargara yapılabilir.

İltihaplı Dişe Çay Ağacı Yağı

1 su bardağı suyun içerisine 2 ya da 3 çay kaşığı kadar çay ağacı yağı ekleyin ve hazırlamış olduğunuz bu karışım ile gargara yapın. İltihaplı diş ağrısının geçmesinde oldukça yardımcı olmaktadır.

İltihaplı Olan Diş Ağrısına Karanfil Yağı

Karanfil özellikle uyuşturucu etkisi olmasından dolayı dişte ağrıyan bölgeyi hissiz bir hale getirir. Bu şekilde iltihaplı olan dişin vermiş olduğu ağrının geçmesinde en etkili olan yağdır. Eğer karanfil yağı yok ise evde bulunan karanfil tanesini iltihaplı dişin ağrıyan bölgesine yerleştirebilirsiniz.

İltihaplı Diş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler Nelerdir?

İltihaplı olan dişteki ağrının geçirilmesi için ekinazya çayı ya da papatya çayını su ekleyerek kaynatın ve ılıkken gargara yapın. Ayrıca sarımsağın yağını çıkardıktan sonra apse olan dişinize birkaç damla kadar sürebilirsiniz. Bunun dışında toz olarak satılan zerdeçalın içerisine bir miktar su eklendikten sonra bu karışımı iltihaplı olan dişinizin üzerine bir miktar sürebilirsiniz. Bu bitkisel tedaviler iltihaplı diş ağrısına etki göstererek rahatlamada oldukça faydalı olmaktadır. Özellikle alkol ya da aspirin tarzı ağrı kesici ilaçlar kesinlikle iltihaplı olan dişin üzerine konmamalıdır. Belki kısa bir süre kişinin diş ağrısında etkili olabilir ama, diş etinde büyük tahribata neden olabilmektedir.

İltihaplı Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ayak Başparmak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Başparmak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Bacak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte Bacak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Ayak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Ayak Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Gebelikte Bel Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Gebelikte Bel Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Apseli Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Apseli Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Güncel

Ayak Parmağı Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Ayak Parmağı Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi