Diş Ağrısı İçin Antibiyotik Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Diş Ağrısı İçin Antibiyotik Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Diş Ağrısı İçin Antibiyotik; Diş ağrıları, diş çürümeleri, diş minelerinin aşınması, darbe sonucu dişlerde meydana gelen kırıklar, diş etlerinin iltihaplanması nedeni ile olur. Diş ağrısında kullanılan bazı antibiyotikler; amoklavin tablet, augmentine tablet, rovamycine tablet, klamoks tablet, croxilex tablet, largopen tablet örnek verilebilir. Antibiyotikler dişte meydana gelen enfeksiyonların neden olduğu ağrıları tedavi etmek için kullanılırlar. Antibiyotikler enfeksiyonu kurutarak diş ağrılarını ortadan kaldırırlar böylece hastalar rahatlarlar.

Amoklavin Tablet; Diş ağrısı çeken kişilerde kullanılır. Amoklavin tablet diş ağrısı için altı, sekiz saatlik sakinleştirici ilaç etkisi göstermektedir. Her tablette 875 miligram amoksisilin ve 125 miligram klavulanik asit içerir. Günde iki kez tok karnına alınmalıdır. En fazla 14 gün oral yolla kullanılmalıdır.

Augmentin Tablet; Augmentin tablet diş apsesine bağlı olarak ortaya çıkan diş ağrısı için antibiyotik olafrak kullanılır. Beş gün içerisinde apsenin oluşturmuş olduğu şişliği ve bu süre içinde yaşanan ağrıları giderme özelliği vardır. Her tablette 875 miligram amoksisilin ve 125 miligram klavulanik asit içerir. Beş gün boyunca her gün iki doz tok karnına alınmalıdır. En fazla 14 gün alınmalıdır. Oral yolla alınır.

Rovamycine Tablet; Diş apselerine bağlı olarak ortaya çıkan diş ağrılarının tedavisinde kullanılır. Yoğun şekilde ağrı kesici özelliği vardır. Etken maddesi spiramisin'dir. Doktor tavsiyesine göre günde 2-3 tane tok karnına içilmelidir. Beş gün kullanılır. Oral yolla alınır.

Klamoks Tablet; Klamoks tablet'in etken maddesi 875 miligram amoksisilin ve 125 miligram klavulanika asit içerir. Diş apsesine bağlı oluşan diş ağrılarının tedavisinde kullanılır. Beş gün boyunca günde iki kez tok karnına alınır. En fazla 14 gün oral yolla kullanılır.

Croxilex Tablet; Etken maddesi amaksisilin ve klavulanik asittir. Diş ağrısı için antibiyotik olarak kullanılır. Beş gün boyunca günde iki kez tok karnına alınmalıdır. Oral yolla alınır. En fazla 14 gün kullanılır.

Largopen Tablet; Etken maddesi amoksisilin trihidrattır. Diş enfeksiyonlarının neden olduğu ağrıların tedavisinde kullanılır. Günde üç kez sekiz saat arayla tok karnına alınır. Kullanım süresi on gün oral yolla olmalıdır.

Diş Ağrısı İçin Antibiyotik Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Şiddetli Bel Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Şiddetli Bel Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Parmak Eklem Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Parmak Eklem Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?